Pravidla sezóny 2019/2020

1. Rok narození

 • Starší žáci: 2004 a mladší, zápasu se mohou účastnit dva hráči 2003
 • Mladší žáci: 2006 a mladší
 • Elévové: 2009 a mladší

2. Účastníci

Každý právní subjekt (oddíl, sport.klub, škola … atd.) může přihlásit do kategorie dvě družstva.

3. Termín soutěže

Říjen – duben (systém: jednodenní turnaje).

Každé družstvo je povinno uspořádat jeden turnaj na své náklady. Termíny budou známy před začátkem soutěže po uzávěrce přihlášek.

4. Systém soutěže

Starší žáci, mladší žáci

Každý tým musí uspořádat turnaj na své vlastní náklady, vyhodnocení výsledků a ocenění proběhne na posledním turnaji.

 • Hrací den sobota, neděle;
 • hrací systém 5+1 (Liberec, SCP Český Dub, TJ Sokol Hodkovice, TJ Sokol Benátky), případně  4+1 (ZŠ Osečná, ZŠ Dolní Bousov);
 • rozpis turnajů a časy zápasů budou upřesněny podle počtu přihlášených týmů v jednotlivých kategoriích;
 • začátek turnaje od 9:00 hodin, konec nejdéle v 16:00 hodin.

Elévové

Každý tým musí uspořádat jeden turnaj na své náklady, vyhodnocení turnaje proběhne vždy po skončení daného turnaje. Ceny v podobě diplomů a sladkostí hradí pořádající tým. V případě, že jeden tým bude zajištovat víc jak jeden turnaj, ostatní přispějí na prokázané náklady (nájem haly, ceny za vyhodnocení). Hrací systém 3+1, tam kde to umožní rozměry haly je možné hrát na dvě hřiště.

5. Rozměry hřiště, branky

Starší, mladší žáci

Minimální požadavky na rozměr hřiště 28 × 14 metrů. Hala musí být vybavena mantinely a časomírou. Pokud pořádající tým nezajistí časomíru, musí mít stopky. Branky musí být vybavení vnitřní síťkou, která slouží k zachycení míčku

Elévové

Rozměry hřiště max. 20 x 11 metrů, min. 18 x 9 metrů. Hala musí být vybavena mantinely a časomírou. Pokud pořádající tým nezajistí časomíru, musí mít stopky. Branky musí být vybavení vnitřní síťkou, která slouží k zachycení míčků.  Na brance musí být umístěn 1 snižovací mantinel. 

6. Pravidla soutěže

Dle pravidel ČFbU (na požádání zašleme), přizpůsobena danému systému soutěže, podmínkám haly, pohlaví a rozdílům biologického věku hráčů apod.

Starší, mladší žáci – vyloučení 2 minuty

Elévové – vyloučení = trestné střílení

7. Hrací doba

Starší žáci

3 x 12 minut čistého času, čas na jedno utkání 60 min, přestávka 2 minuty, 5 minut přestávka mezi zápasy.

Mladší žáci

3 x 10 minut čistého času, čas na jedno utkání 55 min, přestávka 2 minuty, 5 minut přestávka mezi zápasy.

Elévové

Systém turnaje a hrací doba bude vždy určena podle počtu přihlášených týmů na turnaj a počtu hřišť, na kterých se zápasy odehrají.

Pro kategorie mladší a starší žáci

Pokud zápas skončí remízou, následují samostatné nájezdy. Každé družstvo jede tři samostatné nájezdy. Pokud nebude rozhodnuto, pokračuje se tzv. "náhlou smrtí" v následujících třech nájezdech. V případě, že se nerozhodne, bude každému družstvu připsán pouze 1 bod. Zápas bude předčasně ukončen, pokud rozdíl skóre v zápase dosáhne 15 gólů. Čekací doba na tým je max. 10 minut.

8. Bodový systém soutěže

Družstva budou oceněná následovně: za výhru 3 body, remíza 1 bod (v případě výhry družstva v samostatných nájezdech bude družstvu udělen ještě 1 bod, tedy celkově 2), za prohru 0. Při rovnosti bodů v tabulce rozhoduje (není zohledněno v online tabulce a bude případně aplikováno po odehrání posledního kola):

 1. vzájemné zápasy
 2. rozdíl skóre vzájemných zápasů
 3. počet vstřelených branek ve vzájemných zápasech
 4. celkový rozdíl branek
 5. celkový počet vstřelených branek

9. Rozhodčí

Starší žáci, mladší žáci

Pořádající tým je povinen zajistit minimálně 2 rozhodčí na celý turnaj. Každý zápas pískají dva rozhodčí. Rozhodčí musí mít licenci ČFbU nebo absolvovat školení, které proběhne před začátkem ligy (termín a čas bude upřesněn). Pokud tým není schopen zajistit rozhodčí, může oslovit ostatní týmy, které mohou za úplatu (navrhovaná částka je 120 Kč za zápas) poskytnout své rozhodčí. Zde je potřeba zohlednit také náklady na dopravu ve výši 3 Kč / km, pokud se rozhodčí s pořadatelem nedohodnou jinak. Pokud pořádající tým nezajistí dostatečný počet rozhodčích bude pokutován částkou 500 Kč za každého nezajištěného rozhodčího (max. 1000 Kč).

Elévové

Pořádající tým je povinen zajistit minimálně 1 rozhodčího na 1 hřiště. Každý zápas píská 1 rozhodčí. Rozhodčí musí mít licenci ČFbU nebo absolvovat školení, které proběhne před začátkem ligy (termín a čas bude upřesněn). Rozhodčí musí být starší 15 let. Pokud tým není schopen zajistit rozhodčí, může oslovit ostatní týmy, které mohou za úplatu (navrhovaná částka je 80 Kč za zápas) poskytnout své rozhodčí. Zde je potřeba zohlednit také náklady na dopravu ve výši 3 Kč / km, pokud se rozhodčí s pořadatelem nedohodnou jinak. Pokud pořádající tým nezajistí dostatečný počet rozhodčích bude pokutován částkou 500 Kč.

10. Soupiska

Soupiska musí být vyplněna a odevzdána před prvním zápasem týmu na stanoveném formuláři FLVČ. Každý hráč je povinný mít u sebe kartičku zdravotní pojišťovny na každém turnaji. Na soupisce mohou být pouze hráči, kteří se účastní daného turnaje.

11. Dresy

Každé družstvo je povinné mít minimálně jednu stejnou sadu dresů, mohou to být i trika v jedné barvě, gólman je povinný mít odpovídající gólmanské vybavení (především masku). U gólmana je zakázáno použití fotbalových rukavic.

12. Startovné

Starší žáci, mladší žáci

1800 Kč za tým, které bude posláno na účet DDM Větrník (přesné pokyny budou zaslány). Při hrubém porušení pravidel a následném vyloučením družstva z dalších turnajů se startovné nevrací. Startovné musí být zaplaceno do 18. 10. 2019. Startovné bude použito na administraci webu, dále na ocenění jednotlivých týmů na závěrečném vyhlášení:

 1. Každý tým bude oceněn pohárem a diplomem a věcnou cenou;
 2. tři nejlepší týmy dostanou medaile;
 3. nejlepší hráči budou také oceněni.

Elévové

V této kategorii se bude vybírat 250 Kč na tým, které budou využity na zajištění jednotných cen a ocenění týmů. Každý tým pořádá jeden turnaj na své náklady. Pořádající tým je povinen zajistit diplom pro každý tým, dále poháry pro první tři místa.

13. Pokuty

Za hrubé porušení pravidel ligy bude týmu, který pravidla poruší účtována pokuta 500 Kč.

Platnost uložené stránky vyprší: 3. 6. 2020 00:50:49
Nahoru